Скибки землі

11-1.jpg

26/09/2012

Інформація про перекопування ґрунту на зиму надто суперечлива. У кожного з прихильників традиційного і нетрадиційного підходу – своя аргументація. Що з цього приводу сьогодні каже наука?

Дмитро Тимофійович, Сумська обл.

Наука своєї думки не змінила. Так, учений агроном Володимир Вовчук з міста Бобровиця, що на Чернігівщині, наполягає на обов’язковому перекопуванні землі на зиму, починаючи з кінця серпня. Його позиція ґрунтується на багаторічній практиці: понад тридцять років Володимир Васильович працював у садівництві та овочівництві, спочатку на дослідній станції, а потім у спеціалізованому радгоспі.
– Чорнозем ще якось може перебути без перекопування рік-другий, – каже він, – а от важкі глинисті ґрунти нізащо. Хоча краще цю роботу проводити на всіх типах ґрунтів. Єдина засторога: перед перекопуванням землю потрібно ретельно очистити граблями від листя та зогнилої городини та садовини. Огудиння належить спалити, оскільки навесні вітер порозносить шкідливих комах та мікроорганізми разом із часточками органіки по всій ділянці, – радить він і перелічує головні аргументи «за» перекопування.
Перший. Завдяки перевертанню землі лопатою на повний штик назовні опиняються різноманітні шкідники, які вже заховалися на перезимівлю. Після того, як вдарять морози, значна частина шкідників загине.
Другий. Неперекопана земля спресована і погано проводить вологу та повітря. Перевернувши пласти, ви забезпечите рослини нормальним постачанням води, що особливо важливо, коли готуєте землю до зимового сезону.
Третій. Перевертаючи пласти землі, ви вкорочуєте віку значній частині багаторічних бур’янів, котрі не матимуть часу вкорінитися знову.
Четвертий. Вся незібрана органіка, яка перебуває на поверхні ґрунту, опиниться в землі та згодом перетвориться на добриво.
П’ятий. Перекопування – це ідеальний спосіб підживити ґрунт. Висипаєте попіл, перегній чи мінеральні добрива на ділянку і перевертаєте пласти. Корисні речовини потраплять саме туди, куди слід.
Чимало списів ламається щодо доцільності обкопування дерев та кущів. Мовляв, краще, коли навколо них росте трава. Володимир Вовчук категорично проти, оскільки кожна зайва рослина біля деревця є яким не яким, а конкурентом у справі розподілу вологи та корисних речовин. Але, попереджає наш співрозмовник, процедури біля дерев та кущів необхідно здійснювати не заступом, а вилами, щоб не пошкодити кореневу систему рослин.

Ігор ПАВЛЮК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.