Достроково розірвати оренду землі

369374500.jpg

Хочемо достроково розірвати договір оренди землі, який закінчується 2018 року. Звернулися до орендаря. Він наше прохання відхилив, пославшись на довгострокове планування, дотримання всіх умов договору та те, що неочікуване припинення договору завдасть йому матеріальних збитків.
Підкажіть, як нам діяти далі?

Жителі смт Онуфріївка Кіровоградської області

Зазвичай договори оренди земельних ділянок (паїв) укладаються на тривалий термін, і орендарі, особливо великі компанії, неохоче погоджуються на їхнє дострокове припинення.

Згідно з ч.1 ст.32 Закону Україну «Про оренду землі» від 06.10.1998 р. (далі – Закон) на вимогу однієї зі сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов’язків, передбачених статтями 24 і 25 цього Закону та умовами договору. Наприклад, у разі випадкового знищення чи пошкодження об’єкта оренди.

Ознайомившись з документами, які надіслали читачі, маю зазначити, що договір оренди містить пункт наступного змісту: «Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку допускається. Умовою розірвання договору в односторонньому порядку є письмове повідомлення орендаря про припинення дії договору оренди».

Орендодавцю необхідно письмово повідомити орендаря про своє бажання достроково припинити дію договору оренди з відповідної дати. При цьому бажано визначати таку дату, коли із земельної ділянки вже буде зібрано врожай, аби не зумовити вимоги орендаря про відшкодування збитків за втрачений урожай.

Аргументи орендаря про відмову від дострокового розірвання договору оренди через те, що ним були понесені значні витрати на добрива, засоби захисту рослин тощо, що значно покращило якість земельної ділянки, а дострокове розірвання договору завдасть матеріальних збитків, є необґрунтованими, оскільки відповідно до абз. 6 ч.2 ст.28 Закону здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки не підлягають відшкодуванню.

Таким чином, рекомендуємо звернутися до суду з позовом про розірвання договору оренди на підставі вказаних вище норм Закону та вказанного пункту договору.

Наталія КРУЧОК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.