Стародавню церкву розібрали на дрова

13957429_509801212561087_760714976_n-e1470385411123.jpg

У селі Городище Менського району розібрали пам’ятку національного значення – дерев’яну церкву 1763 року. Про це повідомляє менський сайт «Наше слово». У сільській раді запевняють, що її збираються перевезти у столичний Музей народної архітектури та побуту. Утім, за словами голови Менського відділення Чернігівського земляцтва в Києві, письменника Миколи Ткача, у музеї нічого про це не знають.

Церква в Городищі була збудована у 1763 році. У 1888 році її відремонтували, тоді ж було добудовано південний і північний приділи. За типом плану церква тризрубна, триверха, складається з чотирикутного бабинця, восьмигранної центральної дільниці та шестигранного вівтаря і належить до поширеного на Лівобережжі типу пам’яток. Про дерев’яний тризубоподібний Миколаївський храм був знятий документальний фільм.

Церква пов’язана з родиною видатних українців Кістяківських – там 20 років служив один із них, є дві родові могили, на які приїздили родичі зі США.

У селі діє парафія УПЦ Московського патріархату, яка служить в іншому храмі, а цей храм московська церква зберігати не хоче. Миколаївська церква розібрана і лежить у селі бездоглядно. Зібрати її можна знову, відреставрувавши.

nslovo.com

Зображення: 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.