Кооперативне зерносховище буде вигідніше для фермерів

 буд-во.jpg

У селі Васильківка Дніпропетровської обл. незабаром введуть до ладу перший кооперативний елеватор. Його споруджують на кошти уряду Канади. ТОВ «Перший кооперативний елеватор», заснований сільськогосподарським кооперативом «Зерновий» в рамках реалізації «Проекту розвитку зерносховищ і сільськогосподарських кооперативів в Україні» (Канадського кооперативного зернового проекту) і близько 40 невеликих фермерів Дніпропетровщини, земельний банк яких складає від 100 до 500 га.

Побудувати самотужки потужності для зберігання членам об'єднання не до снаги. А зберігати збіжжя на інших елеваторах – дорого.

«На елеваторах зацікавлені поставити нашому зерну нижчий клас, більшу вологість і засміченість. Коли проводять ці аналізи, в лабораторію нас не пускають. Елеватори, які працюють в регіоні, є посередниками великих трейдерів. Це означає, що здаючи свою продукцію на зерносховище, ми можемо продати зерно тільки цьому елеватору. Я виходила один раз безпосередньо на Cargill, вони були готові купити у мене зерно, але тільки за згодою елеватора, на якому воно зберігається. А навіщо цьому елеватору давати згоду, якщо він сам може продати його Cargill, але дорожче?» – каже фермер Людмила Сушко.

За її словами, через такі схем при продажу зерна дрібні фермери багато втрачають.

«Щоб допомогти дрібним і середнім товаровиробникам поліпшити своє економічне становище, стати на ноги, і будується цей елеватор», - говорить менеджер проекту, який представляє Канаду в Україні, Сергій Курдицкий.

Elevatorist.com

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.