“Санітарну” вирубку Карпат Мінекології обіцяє заборонити

Lis Karpaty.jpg

Мінекології підготувало для розгляду Кабміну пакет документів про нові правила санітарних рубок лісу, повідомив міністр екології і природних ресурсів Остап Семерак.

«Після мого візиту в Карпати, який я здійснив у перші тижні на посаді міністра, я прийняв рішення про заборону санітарних рубок у всіх національних парках. І ця заборона діє досі. Також я ініціював на засіданні Кабміну, і прем'єр-міністр підтримав цю ініціативу, написання, підготовку і прийняття нових правил санітарних рубок. Цей документ підготовлено до розгляду на засіданні Кабміну», – повідомив міністр. – «Це дозволить обмежити хижацькі рубки, які сьогодні відбуваються, це дозволить нам зберегти ліс».

Семерак висловив надію, що на найближчому засіданні Кабміну цей документ буде прийнято. Раніше повідомлялося про те, що Міністерство екології та природних ресурсів розробило стратегію реформи Державної екологічної інспекції.
За офіційними даними, лісомасиви займають близько 16% території країни, 11 млн га, з них 40% – у західних областях, де вирубка досягла масштабів екологічного лиха.
Дві третини вирубаного лісу направляють на експорт як необроблену деревину у вигляді дощок і лісу-кругляка, де іноземні підприємства, найчастіше країн Євросоюзу, за рахунок української сировини забезпечують себе деревиною для виготовлення меблів, паперу.
Щодня з України відправляють за кордон більше 100 вагонів лісу.

espreso.tv, 112.ua

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.