Найкоротший шлях до серця

love_tunnel.jpg

Донедавна найпопулярнішими туристичними об’єктами Рівненщини були старовинний Дубнівський замок і Тараканівський форт, Пересопницький культурно-археологічний центр з його музеями археології, Першокниги та скансеном «Княже місто». Нині до цього списку можна сміливо додати «Тунель кохання». У бік Клеваня, де розміщене це чудо природи та рук людських, прямують усе більше авто й туристичних автобусів. А найбільше прагнуть потрапити сюди закохані.

– На початку ХХ століття в цій місцевості запланували будівництво залізниці, що з’єднала би сусіднє село Оржів із Клеванем, – розповідає екскурсовод Людмила Рудницька. – Спроектувати її було не так просто: потрібно було зносити багато будинків, розширювати роз’їзд. Несподівана ідея прийшла в голову молодому польському інженеру. Він запропонував прокласти залізне полотно навпростець – через ліс. Замовники проекту тоді не здогадувалися, що для інженера це був просто найкоротший прямий шлях до коханої дівчини. Вона жила в Клевані й ходила в православну церкву. Та на свою біду закохалася в католика, чим не на жарт обурила…….. Вони були категорично проти зустрічей пари.

Хлопець жив у Оржеві й приїжджав на таємні зустрічі з коханою на велосипеді. Коли ж сама доля підкинула шанс створити пряму дорогу між двома селами, він відчайдушно взявся за роботу.

Новозбудована колія виглядала неначе зелений тунель серед лісу. Щоб спілкуватися на відстані, закохані вивчили азбуку Морзе й вечорами з допомогою ліхтарів таємно посилали одне одному повідомлення, а роздивлялися їх у біноклі. У лісовому тунелі було чудово видно світлові знаки аж за три кілометри.

Та згодом життя розлучило їх, але до кінця днів чоловік пам’ятав романтичну історію своєї юності.

Нині по колії раз на день курсує вантажний потяг. Гілки дерев угорі переплелися, створивши справжній арочний тунель, а арка, як кажуть, має символічне значення – вона ніби об’єднує. А колія на дві рейки – символ шляху двох доль. Кажуть, якщо самотня людина, стоячи в цьому тунелі, загадає бажання знайти свою половинку, воно обов’язково збудеться. Пари ж просять у долі вічного кохання.

– Побачивши в інтернеті світлини тунелю кохання, ми з чоловіком вирішили приїхати сюди на другу річницю шлюбу, – каже Віра Петрук із Києва. – І попри те, що йшов дощ, враження від його відвідання фантастичні! Крім нас, там нікого не було, і виникло відчуття, що вся навколишня краса лише для нас.

– Тут неймовірно гарно, – приєднується до розмови чоловік Віри – Роман. – Ми потрапили в казку. Фото, яке ми бачили в інтернеті, не відповідають дійсності. Насправді тут просто надзвичайний краєвид. А ця стежка, що простягається вдалину крізь дерева і кущі – ніби шлях до світла у вічність.

Кілька років тому особливість цього місця оцінив японський кінорежисер Акійоші Імазакі, знявши тут повнометражний фільм «Клевань, тунель кохання». Прем’єра відбулася наприкінці 2014 року на Ханойському міжнародному кінофестивалі. Кажуть, природні декорації для романтичної драми шукали по всьому світу. Але найкрасивіші знайшли в Україні.

Любов ПОЛЯНСЬКА

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.