Всесвіт: із яйця пішов і в яйці втілився

DSCF3692.JPG

Ростислав Крамар писанкарством займається лише шість років. Але за цей невеликий термін його роботи стали відомі далеко за межами рідного Тернополя. Яйця з чарівними візерунками, казковими мотивами та отворами залюбки купують у якості прикраси оселі та на подарунок друзями за кордон.

– Писанки мені подобалися завжди, – розповідає Ростислав. – І ось, будучи студентом, я вирішив спробувати створити хоч одну власноруч. І так мене ця справа захопила, що і сьогодні весь вільний час присвячую своєму хобі. До речі, для роботи використовую не лише традиційні курячі та качині яйця, але і гусячі, індичі, страусині й малесенькі, з дуже ніжною шкаралупою – перепелині.

Чоловік показує дряпанки, кожну з яких можна назвати шедевром. На одній – листочки з квіточками, на іншій – геометричні фігури, а ось – Мадонна з немовлям. Серед робіт є виконані у трипільських мотивах, є з візерунками в народному стилі, а також із власним, створеним Ростиславом орнаментом.

– Спочатку з яєчної шкаралупи видуваю її вміст, потім проварюю її в натуральних барвниках, зазвичай у лушпинні цибулі – до насиченого забарвлення і лише тоді приступаю до роботи, – каже він. – До речі, поєдную дві техніки – драпання та прорізання. Спершу спеціальними ножами видряпую уявлений візерунок, а тоді гравірувальною машиною прорізую отвори, квіточки, зірочки, півмісяці. Пригадую, коли тільки но взявся за цю справу, то добра половина шкаралупок під час роботи тріскала, а тепер усі цілесенькі.

Звісно, така копітка робота потребує неабиякого терпіння – для того, аби видряпати візерунок на яйці, іноді потрібно витратити три-чотири дні. А от прорізання отворів багато часу не потребує.

– Писанкарство дарує мені неймовірно багато радості – як процес, так і споглядання готової дряпанки, – зізнається майстер.

Наразі він готується до масштабного всеукраїнського проекту «Фестиваль писанок», який традиційно пройде у Києві на Софіївській площі, цього року із 23 квітня до 9 травня. Саме туди з’їдуться понад 400 художників, які розписуватимуть велике пластикове яйце, яке згодом експонуватимуть не тільки в Україні, але і за кордоном. Тож наразі Ростислав готує свій власний орнамент, який згодом втілить на гігантській писанці.

Олена ГАВРИЛЮК,

Фото Ростислава Крамара

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.