А цей брилик – із кореня сосни

iння1.JPG

Вироби, які плете з коріння сосни жителька села Мигалки Київської області Раїса Корякіна, вражають. Це незвичні на вигляд фруктовниці, хлібниці, посуд для круп, цукерниці, жбани та навіть колиски для немовлят.
– Плетінню з коріння мене навчив чоловік, – розповідає майстриня, показуючи десятки своїх виробів. – Це було майже 30 років тому. Він розповів про всі секрети цієї справи, і мене вона настільки захопила, що я намагалася, аби кожен новий виріб був більш досконалий і витончений. Бували на різноманітних ярмарках і фестивалях України, Росії та Білорусі, а після смерті чоловіка сама їжджу на мистецькі ярмарки та етнофестивалі в Києві та Обухові.

Заготовлювати коріння – справа не з легких. Відбувається це восени та навесні. Жінка йде на ділянку лісу, де зрізали на пеньки старі дерева та прокопали поміж рядами рівчаки для саджанців. Саме в цих рівчаках виглядає верхнє коріння старих дерев. Жінка підриває його і, принісши додому, знімає з нього кору – до білої серцевини. Товсті корені розпускає на стрічки, потім скручує їх у кільця та висушує. Перед плетенням замочує у воді, аби коріння стало гнучким.

Роботи, виготовлені з натуральної сировини, мають зручні для використання форми, тому в дбайливих господарів можуть служити не одному поколінню. Покладений у хлібницю з коріння хлібчик не черствіє протягом кількох діб. У ємності для крупи, виготовленої з соснового коріння, ніколи не заведуться шкідники, бо не люблять запаху живиці.

– Якось на замовлення виплела вулик для Віктора Ющенка, – усміхається майстриня. – Нині ж маю мрію сплести колиску для свого правнучка, тож наразі збираю сировину й незабаром приступлю до роботи.

Олена ГАВРИЛЮК

Фото з архіву Раїси Корякіної

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.