Солом’яні соняшники

2_новый_размер.JPG

Жительку міста Нетішин Хмельницької області Валентину Сірук добре знають і в рідному місті, і далеко за його межами – її солом’яні вироби викликають замилування, піднімають настрій.

– Любов до рукоділля я успадкувала від мами, – розповідає майстриня. – У шкільні роки вишила свою першу вишиванку, а згодом і сукню. А коли відвідала виставку соломоплетіння, то настільки захопилася, що вже без цього не могла. Із часом переконалася, що самих елементів плетіння небагато, проте секретів безліч. Неправильно замочиш солому, зробиш не той рух – і виріб уже не вийшов.

Передусім жінка заготовляє матеріал – для цього висіває на дачі жито, овес, ячмінь, просо та пшеницю. А в кінці травня, коли стебло міцне, пружне і гнучке, збирає сировину. В’яже в снопи й так зберігає. А коли збирається втілювати в життя той чи інший задум, то ріже соломинки на шматочки потрібної довжини, сортує за кольором і заливає окропом.

– Тоді вони стають дуже пластичними, легко плетуться, – каже майстриня. – Соломинки мають чимало відтінків, тож можна легко створити зеленкувату сумочку, яскраво-жовтий дідух чи червонясті квіти. Соломникарство – справа не важка, однак доволі копітка.
А ще потрібна фантазія. Знадобиться й трішечки душі, бо лише ті вироби, які майстри роблять зі світлими думками та гарним настроєм, дарують світло і тепло оточуючим.

Вироби пані Валентини дуже часто купують на подарунки. Солом’яні коники, пташечки, їжачки та янголята подобаються молодим матусям. Вони, як ніхто, знають, що екологічно чисті іграшки – найкращий подарунок малечі. Тож замовляють їх напередодні святого Миколая, дня народження маляти.

– Наразі працюю над колекцією суконь, інкрустованих соломою, – розповідає жінка. – Сьогодні маю кілька таких виробів, деякі сукні вже демонстрували представниці модельної агенції в Хмельницькому.

Олена ГАВРИЛЮК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.