Проба пера

 Ясунас.jpg

Викладач біології, колекціонер пір’я, мандрівник Яна Ясунас віднедавна об’єднала свої хобі та здібності. 

– Я працюю на виставці, де широко представлені тропічні птахи. Усі вони, зрозуміло, мають особливість скидати пір’я. А оперення в них само по собі предмет мистецтва. Викидати просто рука не піднімається. І я почала збирати їх, сортуючи за кольором. 

Тато в Яни – художник, і вона в дитинстві часто брала в руки пензлики й фарби. Але ж то в дитинстві! А тут…

– Приблизно рік тому друг сказав, що бачив в інтернеті живопис на пір’ї, – розповідає художниця. – Я тут же кинулася до комп’ютера. І коли побачила цю красу, зупинити мене вже було практично неможливо. Тепер чим більше мої підопічні скидають пір’я, тим більше в мене матеріалу для творчості. Уже випробувала оперення папуг ара, жако, какаду, африканської зозулі, сови. Знаю, що важко працювати з ніжним пером цесарки та надто тонким пером чаплі – його нитки починають відшаровуватися один від одного. У планах випробувати пір’я тукана, птаха-носорога. 

Під час роботи Яна, як творча людина, прагне оригінальності. Наприклад, сову-сипуху вона зобразила на білому пір’ї, незважаючи на те, що й сама сова біла. Строкатий дятел прекрасно прижився на строкатому пір’ї цесарки. 

– Мене дуже захоплює процес, а друзям подобається результат. Тому з нетерпінням чекаю від своїх підопічних матеріал для нових робіт. 

Олег Локтєв, Запорізька обл.

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.