Нещастя допомогло

7258567znv

Розповів Олександр Григорович Чуб, директор при-ватного сільгосппідприємства «Мир» Гуляйпільського району на Запоріжжі.

До села приїхала ціла бригада міських трудівників, яких за «величайшим повелінням» обкому компартії послали на допомогу селянам. А працюва-ли робітники переважно так, що виконане ними час-то-густо доводилося щонайменше переробляти. Зрозуміти їх можна було: людина працює біля верстата чи очолює цех, а тут їй кажуть, щоби три дні займа-лася справою, яка надто далека від її фаху. Рабство та й годі! Тому дехто з городян навіть навмисно за-лишав бур’яни. Мовляв, примусом мене сюди посла-ли, то я вам напрацюю...

Головний агроном колгоспу «Перемога» Григорій під’їхав до поля, де працювали шефи із «Запоріжсталі». Його серце раділо: тепер посіви соняшнику будуть чистішими, урожай – більшим. Культура ця прибуткова, отже, й колгоспна каса порожньою не залишиться! Але коли він побачив плантацію, де пройшли робітники заводу, відчув, що його волосся стало дибки. У багатьох рядках рослини соняшнику шефи випололи, натомість здоровенна свиріпа з осо-том залишилися незачепленими. Здалося агрономові, що бур’яни навіть сміються з нього: «Ну як? Поборовся з нами? Тепер знатимеш, почім фунт лиха-ха-ха-ха!» І він, не тямлячи себе, побіг до шефів, що ці-лою бригадою, мов орда Мамая, йшли по полю, розмахуючи сапами наліво й направо та розповідаючи свіжі анекдоти про Брежнєва.

– Ви що це робите?! – ще здалеку крикнув Григорій, вправляючи в свою промову такі слова, які в жодному словнику ще не друкували.

– А што такоє? – вискалив зуби пузатенький здоровань.

– Та чи повилазило вам, що ви не те рубаєте?

– А ми нє разбіраємся в том, што вирубивать, а што оставлять.

– Хто у вас старший?

– Ну я, а што? – мовив здоровань. – Тєбє от етого полєгчаєт?

– Так! – сказав агроном і з усієї сили зацідив пузатому під вухо. Той, розкинувши руки, гепнувся на спину, тільки бур’ян зашелестів. На Григорія ки-нувся сусід здорованя, здійнявши вгору сапу. Але агроном устиг схопитися за держак, а вільною рукою так умазав робітника в підборіддя, що той, випусти-вши сапу, аж ногами накрився.

– Хтось іще хоче смаженого?! – запитав агро-ном. – Якщо ні, то працюйте, як потрібно. А хто вирішив капості творити, то збирайте манаття, і щоб духу вашого тут не було!

Частина робітників на чолі з товстуном поли-шила поле й почимчикувала до сусіднього села до автобуса, долаючи неблизький шлях – вісім кілометрів.

Наступного ранку головного агронома викли-кав голова колгоспу:

– Що ж це ти, Івановичу, робітників виганяєш? Вони ж – наші шефи, допомогти нам приїхали.

– Краще б вони, Іване Матвійовичу, не допомагали зовсім, ніж так знущаються над посівами.

– Біда в тому, що ти побив парторга цеху та його заступника. Перший – ще й член обкому партії.

– Та хоч би й члени ЦК чи політбюро! Я в них документів не питав, а бив за знищення посівів, а не за членство в партії.

– Ну що ж, чекай неприємностей, – мовив го-лова. – Перше, що ми повинні зробити, – винести тобі сувору догану по партійній лінії. Звісно, із занесенням до облікової картки. Я ж, окрім цього, шука-тиму на твоє місце іншу людину. Мені такі, як ти, не потрібні – одні неприємності від тебе!

...Увечері головного агронома знову викликали в контору. У кабінеті голови сиділи перший секретар райкому партії та голова райвиконкому. Вони зажа-дали від Григорія пояснень. Той розповів, як усе сталося.

– Це добре, що вболіваєш за врожай, за господарство, – мовив перший секретар. – А ваш колгосп дуже відсталий. Треба сюди наполегливого й суворого керівника, який би швидше витяг його з провалля. Ми порадилися й вирішили, що із завтрашнього дня головою колгоспу «Перемога» будеш ти, Григорію Івановичу, – збори колгоспників проведе-мо. А ти, Іване Матвійовичу, збирай пожитки, поїдеш у колгосп «Партизан», працюватимеш там головним зоотехніком.

Пилип Юрик

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.