Кури

chicken

Розповів Микола Щокань, чоловік моєї сестри Ніни.

Ще ледь-ледь на світ благословлялося, а Дани-лів півень із Миколиного городу, мов сурмач, горла-нив «кукуріку», скликаючи сюди численне куряче стадо. В іншому кінці ділянки з'являлись Іванові не-сучки. Вони несамовито кидалися гребти маленькі паростки буряків, неначе саме під грядкою хтось за-копав пудів двадцять збіжжя. Не встигав Микола ви-ганяти непроханих гостей. Кидав на них грудками так, що й пір'я летіло. Але минало кілька хвилин, і з городу знову долинало веселе сокотання.

– Люди добрі, – благав господар своїх сусідів, – невже мені тільки те й робити, що вашу птицю стерегти? Хіба її не можна не випускати?

Данило та Іван намагалися змінити тему роз-мови, або просто відмовчувалися.

Минув тиждень. Одного разу Микола покли-кав до тину Івана: «Стій, дивися, що зараз буде». По-тім те саме сказав Данилові, а сам узяв тазика та, розкидаючи сірий порошок по городу, голосно про-мовляв: «Оце – і моїм, і вашим курям! Полізуть – хай їм тут жаба цицьки дасть!».

Від того дня курей у Миколи на городі не бу-ло. Сусіди ж, зустрівшись, кивали в його бік: «Не випускаймо птицю, бо потруїть. Він став якимось божевільним!..». Микола, чуючи те, лукаво посмі-хавсь. У його тазику був звичайнісінький деревний попіл.

Але пізніше, побачивши, що Миколині кури вільно гуляють у дворі, й господар не боїться, що якась на город потрапить, сусіди знову випустили птицю. Микола попередив Данила та Івана: «Загоро-діть курей, або замкніть, бо я їх усіх у себе на городі поприв'язую! Тоді будете викупляти кожну за мого-рич». Сусіди сміялися, мовляв, хай собі жартує. Та одного вечора Данилова й Іванова дружини спохва-тилися: немає курей. Вони: «Тю-тю-тю, ціпу-ціпу» – не біжать. Глянули на Миколин город й остовпіли – кури стояли біля позабиваних кілочків.

Секрет Миколиного «винаходу» був простий. Господар попросвердлював зернини кукурудзи, по-затягав туди капронові нитки й поприв’язував до кі-лочків на городі...

Пилип Юрик

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.