Дивне кохання

vorsyanka

Як починається казка? У деякім царстві, в деякій державі жили-поживали… І починаєш ламати голову – де ж те царство й де ж та держава? У моєї казки є точна адреса. Це село Кукленці, що на Полтавщині, а точніше, в мене на городі, що розташований у цьому селі серед розмаїття квітів.

Принцеса не принцеса, а виросла там справжня красуня Ворсянка посівна. Висока і струнка, з великими суцвіттями-шишками. А поки наша героїня дивиться на своє віддзеркалення в сріблястій гладі калюжі, розповім про її пращурів.

Колись їх вирощували у далекій Індії й великими партіями відправляли до Європи, де використовували в сукно-камвольнім виробництві для начісування ворсу на шерстяних тканинах, фетрі, фланелі. Ось звідти й пішла друга назва цієї рослини – ворсувальна шишка. Та часи ті минули, а насіннячко пішло гуляти по світу, створюючи часто непролазні хащі. І нині таку красуню, як ворсянка, нерідко зараховують до звичайнісіньких бур’янів.

Дивиться наша Ворсянка в озерце й тяжко зітхає. А причина тому – красень Кореопсіс мутовчатий, що росте неподалік.

– Яка витонченість, яка досконалість! – мліє Ворсянка, дивлячись на густо облитий золотими квіточками кущик Кореопсіса. – Куди мені, сердешній, до такого красеня!

А Кореопсіс тим часом переповнений почуттями до сусідки:

– Яка грація! Яка чарівність! Хіба помітить мене така красуня?

Важко сказати, скільки б вони ще страждали від нерозділеного кохання, коли б не вітерець. Завертів-закрутив Ворсянку з Кореопсісом в шаленому вихорі. То вона нахилиться до нього, то він. Листочками торкаються, стебла вигинають.

Та настала осінь. Відцвів Кореопсіс. Здерев’яніли шишки у Ворсянки. Тепер зустрінуться вони тільки наступного літа. А я зрізала засохлі стебла Ворсянки, старанно обробила наждаковим папером, щоб не кололись, і пофарбувала в кольори літа. Тепер вони житимуть у моїх квіткових композиціях, нагадуватимуть про літо й дивне кохання, що сталося цього літа в мене на городі, в селі Кукленці.

Валентина Турчина

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.