На Житомирщині міліція порушила кримінальну справу щодо розкрадання майна колгоспників

sushk1.jpg

25/06/2014

Коростенський МВ УМВС України в Житомирській області 6 червня 2014 року вніс до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення. Причина відкриття кримінальної справи – виявлена правоохоронцями підробка документів при розпаюванні колгоспу «Нове життя» у селі Сушки Коростенського району Житомирської області. Але перспектива у цієї справи набагато ширша: від зловживання службовим становищем – до шахрайства і протиправного заволодіння майном.

Так, у Сушках з 1992 по 2000 роки працював собі колгосп «Нове життя». Потім з’явилося СТОВ «Нове життя». Тільки от засновниками цього СТОВ стали не колгоспники, а лише 3 особи. Сушківці й не зрозуміли, що відбулося. А тим часом керівництво новоствореного СТОВ привласнило майно колишнього колгоспу, частину його продали, а частину порізали на металобрухт, а вже потім продали. А колгоспники залишилися без майна, без копійки та з папірцями-фантиками – майновими сертифікатами на право спільної часткової власності на майно, яке вже давно продане «Новим життям». Про це повідомило джерело газети «Рідне село» у правоохоронних органах.

Почалося все 20 березня 2000 року із загальних зборів колективного сільськогосподарського підприємства (КСП) «Нове Життя», на яких були присутні 193 особи із загальної кількості 320 осіб. У роботі зібрання також взяв участь перший заступник голови Коростенської РДА Микола Миколайович Трокоз. Головою цих зборів було обрано Володимира Кузьмича Бойка, а секретарем – Олену Петрівну Ігнатенко.
Того ж дня, 20.03.2000 року, і було створено та зареєстровано СТОВ «Нове життя», за адресою: село Сушки, Коростенський район, Житомирська область, 11565. Відповідні відомості містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
При цьому СТОВ «Нове життя» не стало правонаступником колгоспу «Нове життя». Товариство є новоутвореною юридичною особою, адже у реєстрі відсутня інформація, яка давала б підстави стверджувати про створення даної юридичної особи шляхом перетворення, злиття чи поглинання іншої юридичної особи. Однак у результаті розпаювання КСП «Нове життя» пайовики отримали майнові сертифікати на право спільної часткової власності майна СТОВ «Нове життя».

Водночас, якби СТОВ «Нове життя» стало правонаступником колгоспу, то усі 320 пайовиків КСП «Нове життя» мали б або стати співзасновниками новоствореного СТОВ, або передати трьом співзасновникам СТОВ свою частку майна колишнього колгоспу. Ні того, ні іншого не відбулося. «Правонаступництво» у статут СТОВ «Нове життя» було приписано від руки у приміщенні Коростенської РДА одним із заступників голови райадміністрації. У Сушківській сільській раді теж немає жодного підтвердження того, що СТОВ «Нове життя» є правонаступником КСП «Нове життя». Тобто, селян просто обдурили. Вони й далі гнули спини на фермі та у полі, а плоди пожинали зовсім інші люди. І їх було небагато – всього лише троє.

Спробувавши смак дармової копійки з присмаком людських сліз та поту, махінатори вже не могли зупинитися. 29 грудня 2001 року відбулося засідання комісії з урегулювання майнових відносин СТОВ «Нове життя», підтвердженням чого є протокол №1 цього засідання. Згідно з протоколом, комісією було рекомендовано всім пайовикам звернутися до підприємства-правонаступника і отримати належне майно. Після цього людям видали сертифікати, а майно почали розкрадати. При цьому майно пайового фонду КСП на баланс СТОВ «Нове життя» не передавалося. А це означає, що СТОВ «Нове життя» незаконно заволоділо майном колгоспників.

Станом на сьогодні КСП «Нове життя» продовжує володіти об’єктами соціальної сфери та житлового фонду, відповідні об’єкти не були передані до комунальної власності громади села Сушки.
Частину майна, яке належить пайовикам на праві спільної часткової власності, було протиправно розпродано керівництвом СТОВ «Нове життя», інше ж майно безпідставно використовується.
Так, більшості техніки вже немає в наявності, частина її незаконно використовується окремими особами, ще частина продана жителям села та підприємствам сусідніх сіл.

Керівництво СТОВ «Нове життя» та суб’єкти підприємницької діяльності незаконно використовують приміщення картоплесховища, яке знаходиться у селі Сушки на вулиці Зеленицька – між Сушками та селом Кам’яна гора. Приміщення це під час розпаювання шляхом службових підробок та зловживань не було включено ні до переліку основних засобів, які підлягають розпаюванню, ні до переліку основних засобів, які розпаюванню не підлягають. Також воно не було передано до комунальної власності. Відповідно, це приміщення було вкрадено у пайовиків під час розпаювання. Наразі воно без згоди пайовиків використовується для здійснення господарської діяльності суб’єктом підприємницької діяльності Володимиром Кузьмичем Бойком, який розмістив у цьому приміщенні млин для перемелювання зернових. Інша частина на незрозумілих підставах використовується невстановленими особами. Жителі Сушок вважають, що будучи керівником КСП «Нове життя» та СТОВ «Нове життя», Бойко та група зацікавлених осіб могли вступити у змову з метою заволодіння цим приміщенням, яке належало членам КСП «Нове життя».

До списку основних засобів, які розпайовуються, було включено техніку, незаконно продану або розрізану і здану на металобрухт керівництвом СТОВ «Нове життя», зокрема: пилораму, автомобілі ЗИЛ ММЗ 45-02, ГАЗ 52 16-62, УАЗ 33-05-01, трактори Т 16 М, МТЗ-80, Т-40 АМС 1, ДТ-75, Т-150 К, два прес-підбирачі та плуг.
І це не поодинокі приклади розкрадання колективного майна, яке було створено та придбано завдяки спільній праці членів КСП «Нове життя». Співвласники майна сподіваються, що цю техніку буде подано у всеукраїнський розшук і вже невдовзі вона опиниться на господарському дворі колишнього колгоспу.

Тобто, за попередньою змовою групи осіб, керівництва КСП «Нове життя» та СТОВ «Нове життя», а також керівництва Комісії за питань врегулювання майнових відносин було розпродано майно, яке належить пайовикам на правах спільної часткової власності.
Цим порушено права пайовиків, які вже не зможуть повною мірою реалізувати свої майнові права щодо виділення майна в натурі, адже дане майно було розкрадено, розпродане та здане на металобрухт. Відповідно, група зацікавлених осіб заволоділа даним майном і отримала кошти, які було привласнено.

Крім того, СТОВ «Нове життя» незаконно (шляхом захоплення) використовує приміщення за адресою: вул. Центральна, 47, с. Сушки Коростенського району Житомирської області. При цьому територіальна громада села не отримує коштів від оренди цього приміщення, чим завдаються збитки державі та громаді, що особливо відчутно з огляду на складну економічну ситуацію в Україні.
Варто зазначити, що коростенська міліція кримінальну справу порушила одразу ж, щойно завершивши ретельну перевірку. Після підтвердження фактів вчинення посадовими особами СТОВ «Нове життя» злочинів, думка міліції збіглася з думкою прокуратури: селян Сушок обікрали через підробку документів.

Однак перспективи цієї справи ширші, ніж може здаватися. Відповідні протиправні дії вже найближчим часом будуть перевірені правоохоронцями на наявність у них складу таких серйозних злочинів, як шахрайство (стаття 190 Кримінального кодексу України); заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою (стаття 192 Кримінального кодексу України); протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації (стаття 2062 Кримінального кодексу України); підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів (стаття 358 Кримінального кодексу України); зловживання владою або службовим становищем (стаття 364 Кримінального кодексу України); службове підроблення (стаття 366, 364 Кримінального кодексу України).

Цікаво, що співзасновником СТОВ «Нове життя» є Бойко Володимир Кузьмич – депутат Коростенської районної ради з фракції «Батьківщина». Як депутат, кажуть сушківці, він про село не дбає, прийом не проводить. Деякі селяни і не знають, що в них є такий депутат. Так само й не всі депутати райради знають, що їхній колега Володимир Бойко вже «подбав» про односельчан під час розпаювання колгоспу «Нове життя». Та про цю турботу у вигляді знищеного і розпроданого колгоспу знає кожен мешканець Сушок. Бо правду не сховаєш.

Співвласники майна сподіваються, що правоохоронні органи не здадуться під будь-яким тиском, доведуть справу до суду, і тоді злодії сядуть за ґрати, а ошукані сушківські колгоспники отримають своє майно – в натуральному або грошовому вигляді.

Кузьма РІЗНИК

Зображення: 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.