Майнові паї

watcher.com_.ua_.png

28/05/2014

Редакція отримала лист від нашої читачки з смт Високопілля Херсонської області. З нього виходить, що 174 особи, які працювали в СВК ім. Шевченка, з 2004 року не можуть отримати майнові паї в натурі, навіть маючи на руках свідоцтва про право власності на них. Підприємство ПП ім. Шевченка, що зараз працює на місці СВК ім. Шевченка, розраховуватися за майновими паями теж не збирається. Люди питають, до кого звертатися і як повернуте своє?

Я уважно розглянула лист та надіслані ксерокопії документів. За словами читачки, розпаювання СВК ім. Шевченка відбулося у 2004 році. Через кілька років люди, що працювали в СВК ім. Шевченка, були переведені у ПП ім. Шевченка разом із земельними та майновими паями, про що вони написали відповідні заяви. Та зараз керівник ПП ім. Шевченко стверджує, що об’єктів, які складають майнові паї, на балансі його підприємства немає, і це обурює жителів селища.

Читачка надіслала ксерокопію Ухвали Господарського суду Херсонської області від 24.05.2007 року. Судячи з неї, Нововоронцовська МДПІ подала позов до СВК ім. Шевченка про визнання його банкрутом. Тоді ж у справі (відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 14.05.1992 № 2343-XII) було відкрито ліквідаційну процедуру. Майно боржника (СВК ім. Шевченка) продане, кошти повернуті кредитору. Паї селян на той момент були частиною майна СВК ім. Шевченка.

Що мали зробити власники паїв? Відповідно до ч. 1 ст. 18 зазначеного вище Закону, вони як кредитори мали право подати позов у цій справі на відшкодування своїх майнових паїв. А Господарський суд мав забезпечити їхні вимоги. Але власники паїв таких заходів не вживали, бо не знали, що можуть виступати як кредитори.

Оскільки СВК ім. Шевченка було ліквідоване, ПП ім. Шевченко не є правонаступником і на нього не перекладаються зобов’язання СВК перед власниками паїв.
Як це не прикро чути жителям селища, що звернулися до нас, але «…тракторна бригада, фуражний склад, гараж...» та інше майно, на яке вони вказують, є приватною власністю ПП ім. Шевченка і не має жодного відношення до їхніх майнових паїв. Виходить, що правонаступник ПП ім. Шевченко, про якого згадується у листі, теж.
А ще з листа зрозуміло, що жителями селища постійно маніпулюють, змушуючи писати заяви і укладати договори, які їм не вигідні. Тому раджу їм вчасно консультуватися з фахівцями.

Вікторія Гусакова, юрист

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.