Чудо, доступне кожному

starobelsk.org_.jpg

26/03/2014

Новопсковщина – один із найбільш віддалених куточків сучасної України. Гублячись у затінку індустріальної частини Луганської області, цей край маловідомий. А між тим місцевість обітована ще з часів полювання на мамонтів. Є тут і заповідні місця. Як от в околицях села Лисогорівка Закотненської сільради.

– Наша Лисогорівка, – розповідає житель села Володимир Синянський, – оточена лісами. Мальовничі пейзажі по берегах річки Айдар, велич крейдяних пагорбів захоплюють красою і загадковістю. Але є і особливий ліс, який здавна зветься Водяний. У ньому знаходиться місцева визначна пам’ятка – криниця Пантелеймона-цілителя.
Володимир Миколайович родом із села Закотне, але все свідоме життя провів у Лисогорівці. Разом із дружиною Лідією Яківною виростили двох дочок, які присвятили себе медицині, і сина. Мають четверо онуків і часто ходять з ними до криниці, де навіть атмосфера особлива. Беруть навіть найменшого онука – чотирирічного Стасика. Адже що може бути корисніше для дітей, ніж мальовнича природа, чисте повітря, цілюща вода?

Лисогорівка сьогодні – маленьке село з населенням трохи більше ста чоловік. Роботи немає, молодь виїжджає. Загалом, похвалитися нічим, хіба що криницею. І коли в 2010 році в районі оголосили конкурс «Дива Новопсковщини», Володимир Синянський вирішив взяти в ньому участь і розповісти про місцеву визначну пам’ятку. Підтримало його все велике сімейство. Фотографії до конкурсної роботи і комп’ютерну верстку виконав син, разом з дітьми й онуками написали текст, на завершення якого Володимир Миколайович розмістив власний невеличкий вірш. Робота виявилася серед переможців.

Щороку навесні молодь впорядковує територію довкола криниці. А житель сусіднього села Володимир Жиряков зробив до неї сходинки з поручнями. Сама криниця накрита дерев’яною лядою. На деревах біля неї – ікони, прикрашені вишитими рушниками, запалені лампадки і свічки. 9 серпня, в день великомученика Пантелеймона, тут завжди людно, їдуть сюди не лише з Новопсковщини, а й інших районів Луганської області. Священики відправляють службу, освячують воду. Люди п’ють, обливаються, моляться святому і вірять у диво.

Лариса ЧАЙКА

Зображення: 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.