«Золоті» картини

12-4.jpg

12/03/2014

До створення картин із соломки луганчанку Світлану Ткаченко підштовхнули діти – маленькі непосидючі дошкільнята з садочка «Ластівка» селища Мілове на Луганщині, у якому вона працювала вихователем. Сталося це чверть століття тому. Відтоді Світлана Олексіївна лиш вдосконалює майстерність.
Починалося все, як завше, з найпростішого – виготовлення аплікацій із соломки, з якими могли б упоратися малюки. Але дуже скоро молода вихователька відкрила для себе незвичайну красу і можливості золотистого матеріалу: десятки відтінків, гнучкість, гладкість, довговічність. І «попливли» по хвилях вітрильники, «оселилися» на гілках казкові птахи, «розцвіли» золоті квіти.
Заготовлювати соломку, робити підрамники і рамки для картин допомагав чоловік. Коли його не стало, лише творчість і допомогла Світлані Олексіївні пережити горе. Тепер заготовлювати соломку допомагає син Віктор, який роботою пов’язаний із сільгосппідприємствами і знає, де що посаджене. Щоб у жінки було вдосталь часу для улюбленої справи, невістка і три внучки намагаються максимально звільнити її від домашніх турбот.
З досвіду нашої героїні, для виготовлення картин підходить соломка будь-яких злакових рослин, але кожна має притаманні тільки їй відтінок (жовтий, рожевий, фіолетовий, коричневий тощо) і різні властивості, що потрібно враховувати. Так, пшенична соломина – більш темна і груба, вівсяна – біла і податлива.
Після збору сировини майстриня перебирає її: видаляє листя, зіпсовані стеблинки, вузли і міжвузля стеблин. За потреби, просушує. Зберігає в спеціальних полотняних мішечках. А перед роботою замочує в окропі, сушить і прасує. Основні інструменти для роботи: ножиці, канцелярський ніж, олівець, клей і тонкий папір для основи. Готові деталі викладає на чорному фоні. А звідки ж сюжети?
– З дитинства, – зізнається Світлана Олексіївна, уродженка мальовничого луганського села Морозівка ​​Міловського району.

Лариса ЧАЙКА

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.