Цариця у царині природи

PB060816.jpg

26/02/2014

Зайвого у діброві нічого не буває. Все, що створила природа, є не тільки для краси довкілля, а великої користі. Особливої пошани заслуговує біла тополя з численної родини тополиних. І хоч вона не має промислового значення, але з давніх-давен слугувала людині в багатьох добрих справах.
Пам’ятаю, як свого часу при будівництві простих хатчин білу тополю використовували під час укладання стелі. Люди казали, що це на віки – не гниє, не сиріє за жодних обставин. Та й напасть у вигляді хробаків її не бере.
І ще багатьма суттєвими ознаками вирізняється біла тополя, котра у віці 40-45 років сягає 30 і більше метрів. Оду похвальби на адресу цього унікального дерева висловлюють працівники галузі з виробництва сірників. Здається, проста річ. Але саме з білої тополі цей виріб виходить таким, що одразу запалюється і довго не гасне. А в Росії знаєте, до чого додумалися? Під час соління грибів у діжках (хто-хто, а вони тямлять у цьому!) обов’язково кладуть шматину білої тополі, яка витягує шкідливі речовини.
Та хіба перелічиш все те, що дарує людині це непримітне на перший погляд дерево? Літні люди стверджують, що чаї, заварені на бруньках білої тополі, зірвані перед їхнім розпусканням, ліпше за всі інші лікарські рослини виганяють з організму всілякі болячки.
Я ж, не раз буваючи в історичному парку в селі Романківці на Буковині, закладеному свого часу подвижником-меценатом паном Крупінським, захоплююся велетенською білою тополею, яку заледве можуть обійняти 5-6 чоловік. Шумить-хитає вона розлогим віттям на всі усюди, наче підкреслює свою значимість у царині природи. Втішає нас тільки їй притаманною красою…

Іван АГАТІЙ

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.