Житель Байківців Іван Денека, як і герой відомого фільму «Любов і голуби», весь вільний час присвячує пернатим улюбленцям

7-2.jpg

12/02/2014

Іван Денека живе і працює в Тернополі, але щодва дні навідується у родинний будинок в селі Байківці, де живуть його домашні улюбленці – поштові голуби. Коли пан Іван з’являється на подвір’ї, птахи починають воркувати, метушитися, усіляко проявляючи любов до господаря. І ця любов взаємна.
– Поштові голуби завжди були надійними посланцями завдяки своїй природній здатності швидко знаходити найкоротший шлях додому, – зазначає Іван Денека.
Звісно, пан Іван не використовує птахів як носіїв кореспонденції – немає потреби. Однак, якщо на подвір’ї в селі з’являються непрохані гості, голуби одразу дають про це знати господарю – летять до його приватного будинку в місто. Такі собі пернаті СМС-ки, що легко долають шлях у 9 кілометрів.
– Хоча трапляються візити птахів у Тернопіль і з іншої причини – просто закінчився корм, – розповідає господар.
Тим, хто утримує голубів, Іван Денека радить берегти породистих птахів від контакту з «дворовими», які миттєво розносять пташині хвороби.
– На жаль, саме так загинули мої перші голуби, яких я купив у подарунок дітям, – каже господар. – З чотирьох вижила одна голубка. Невдовзі вона на зиму відлетіла у теплі краї, і я вже не сподівався на її повернення. Навесні наступного року купив молодих голубів знову, поселив у пристосоване приміщення з колишнього курника. За кілька днів після цього повернулася й голубка, та ще й не сама, а з парою та дітками. Відтоді не полишаю вирощувати голубів. Зараз у мене живе п’ять пар.
Організм голубів потребує багато вітаміну А та якісного зерна – пшениці, гороху, кукурудзи, соняшнику, ячменю, ріпаку. Молодих голубів потрібно годувати сиром й салатами з петрушки, кропиви, зелені та цибулі. Має бути в раціоні і хліб. Ціна поштового голуба починається від 100 гривень і може сягнути 1 тисячі доларів США. Як зазначають фахівці, вартість залежить від породи, вмінь птаха, стану його здоров’я.

Ірина ЮРКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.