Луганську, Донецьку та Харківську області віднесено до загрозливої зони АЧС

DETAIL_PICTURE_689583_88735224.jpg

Луганську, Донецьку та Харківську області віднесено до загрозливої зони АЧС Усю територію Луганської області хочуть визнати другою загрозливою зоною щодо АЧС. Окрім цього, до неї можуть увійти по два райони Донецької та Харківської областей. Тож для того, аби убезпечити сусідні регіони від цієї хвороби, на Луганщині здійснюють масовий відстріл диких кабанів, які можуть перенести інфекцію.

«Наразі поруч з Україною є три джерела АЧС, від яких потрібно убезпечитися. Так, у Росії вірус АЧС існує не лише серед живих свиней, а й перевозиться із продуктами. Ситуація ще більше ускладнилася після того, як вірус потрапив до нашого північного сусіда – Білорусі. Що ж до наших європейських колег, то хвороба вже зареєстрована у Литві. Тож Україна має вжити всіх заходів задля недопущення занесення та поширення цієї хвороби в себе на території», − повідомив заступник голови Держветфітослужби Віталій Башинський на засіданні Державної протиепізоотичної комісії при Кабміні.

Так, під час засідання розглянули можливість визначити другою загрозливою зоною щодо африканської чуми свиней усю територію Луганської області, Шахтарський і Амвросіївський райони Донеччини та Дворічанський і Куп’янський райони Харківської області. Також до кінця місяця буде здійснено депопуляцію поголів’я дикого кабана на території Луганської області. Окрім цього, на засіданні було вирішено вжити усіх заходів задля недопущення міграції дикого кабана з території Росії та Білорусі.

Окрім цього, за словам Віталія Башинського, переміщення всіх сільськогосподарських тварин та м’яса свинини, що перебувають у першій і другій загрозливих зонах, здійснюватимуться з дозволу головних управлінь ветеринарної медицини в Луганській, Харківській і Донецькій областях.

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.