Філософський підхід та практичні кроки

_Прудченко.JPG

Завдяки їм сільська громада на Вінниччині має охайне село та молокоприймальний пункт.

Голова Бирлівської сільської ради Іван Дмитрович Прудченко за освітою філософ. А за покликанням – господар. Селяни довіряють його виваженому підходу та переобирають на третій термін поспіль. А загалом його досвід в органах місцевого самоврядування налічує понад 20 років.

- Чи допомагає вам філософська освіта у роботі сільського голови? - запитую в очільника сільської ради.

- Напевне, - усміхається Іван Дмитрович. - Хоча це було давно, але знадобилася і політологія, і логіка, які колись вивчав. А найбільше філософська освіта допомагає бачити життя таким, яким воно є.
Село Бирлівка – особливе, приміське, розтягнулося аж на п’ять кілометрів. По суті воно – ворота районного центру Бершадь Вінницької області. Тому і вимагає посиленої уваги до облаштування території. І нових підходів до господарювання.

Хоча в невеликому сільському бюджеті немає дефіциту з 1996 року (навпаки, він постійно перевиконується), голова сільради примудряється залучати ще й додаткові ресурси. Скажімо, кошти на облаштування території надходять від різноманітних програм та конкурсів. Приміром, завдяки програмі розвитку ООН та Євросоюзу «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в сільському дитячому садку зроблено ремонт і задіяні енергозберігаючі технології.

- Брати участь у подібних конкурсах та програмах досить непросто через бюрократичну тяганину, – зітхає голова. – Але ми свідомо пішли цим шляхом – щоби мати додаткові можливості.

І зусилля дають плоди: завдяки участі в обласному конкурсі проектів і програм розвитку місцевого самоврядування в Бирлівці облаштували молокоприймальний пункт. Селянам – користь, оскільки ті, хто тримає корів, молоко є джерелом регулярного прибутку, і заготівельникам – зручно. У прийомному пункті витримані всі санітарні вимоги, є охолоджувачі для сировини, вода, каналізація.

- Деякі сільради тільки мріють про такі умови, а в нас усе працює, - із задоволенням констатує голова. – Проте спочатку наші люди з осторогою поставилися до ідеї організувати власний заготпункт. Адже мали гіркий досвід роботи з заготівельниками, які не розраховувалися вчасно. І все ж наважилися, довірилися і тепер з реалізацією молока ніякого клопоту.

Вміє Прудченко налагодити стосунки і з підприємцями, які працюють на території сільради, залучити їх до справ селян. Так, основний орендар місцевих земель – Бершадська філія ПрАТ «Зернопродукт МХП» за невеликі гроші допомагає людям з технікою під час оранки. Крім того, завозить вугілля і дрова до соціальних закладів, вивозить сміття, фінансує нагальні потреби соціальної сфери.

Завдяки такому розумному підходу село має затишний та охайний вигляд – вулиці прибираються, територія облаштовується. Ремонтом можуть похвалитися не лише дитячий садок, але й Будинок культури, фельдшерсько-акушерський пункт, території навколо садка та школи.
Лише за останні чотири роки у соціальну сферу села вкладено 1 млн 200 тис. гривень. Тому й не дивно, що позаторік Бирлівку відзначили як «Населений пункт зразкового порядку».

А в голови вже інші плани – поставити сучасні пластикові вікна в школі, зайнятися освітленням вулиць…

Ольга СОЛОМКА

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.