У Стрийському коледжі Львівського аграрного університету відкрили музей хліба

10-2.jpg

15/01/2014

Що таке сніп і копа? Для чого призначені жорна і коцюба? Як виглядає справжня селянська піч, у якій наші бабусі випікали духмяний хліб? Аби познайомитися зі всім цим, треба долучитися до процесу народження хліба разом зі студентами Стрийського коледжу Львівського національного аграрного університету. По-перше, взяти до рук ціп і змолотити пшеничний сніп, відтак на жорнах змолоти пшеницю на борошно, а потім замісити з нього тісто, виробити хлібину і всадити її у напалену піч.
Ідея організувати такий музей з’явилася у директора коледжу Василя Дмитришина два роки тому. Впродовж цього часу студенти та викладачі збирали експонати, яких нині у музеї близько чотирьохсот.
– І це не декорації, а справжні побутові речі, якими користувалися мешканці Стрийщини та Сколівщини: жорна, млинки, ступи, коцюби, рогачі та лопати, аби було зручно випічку виймати з печі. А ще глиняний посуд, дерев’яні бочки, у яких наші предки зберігали зерно… – розповідає завідуючий відділенням механіки та землевпорядкування коледжу Василь Божагора.
У приміщенні музею все, як на подвір’ї сільського ґазди. Хлопці у вишиванках – студенти закладу – ціпом молотять снопи пшениці, у ступі товчуть зерно на кутю, мелять його на жорнах. Юні господині вправно замішують у діжках тісто за рецептами бабусь. Поруч у печі, збудованій за зразком стародавньої, палахкотить вогонь. От-от, і господині саджатимуть туди вироблені буханки. Навпроти – експозиція поля пшениці, вівса та ячменю. З блакитного неба лине спів жайворонка. Господар клепає косу, біля нього в колисці спить немовля… Минувшина, що ожила. Джерела, що не пересохли.

Марія ІЛИК

Зображення: 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.