Що врахувати при виготовленні хатинки для вуханів?

6-1.jpg

15/01/2014

Чимало господарів небезпідставно вважають, що вухату худібку слід заводити взимку. Саме зараз кролі мають найменше шансів підхопити одну з тих численних хвороб, котрі здатні звести всі зусилля нанівець. Запобігти цьому також можна, змайструвавши взимку правильні клітки.

1. Завжди кортить заощадити і на роботі, і на будматеріалах, увіпхнувши два десятки кролів туди, де можуть комфортно розташуватися не більш як дванадцятеро. Нічого доброго з того не вийде. Тим більше, коли мова йде про тваринок, від яких чекають потомства, – простір для їхнього нормального розвитку є конче необхідним. «Ущільнені» кролі, зазвичай, затримуються із набиранням ваги та розвитком, стають агресивними і частіше хворіють. Оптимальна площа для одного дорослого кроля – не менш ніж 0,3 квадратних метра.
2. Помешкання для вуханів найкраще робити блочного типу, тобто дві або чотири індивідуальні клітки в одному модулі. Це дасть змогу заощадити матеріали, а також спростить виготовлення кліток. Деревина для стінок може бути будь-якою, однак не варто брати матеріали, пофарбовані токсичною фарбою, підгнилі, просякнуті грибками, та ті, які мають щілини. Оптимально, якщо ви зробите стінки з дощечок від дерев’яних ящиків. Вимоги до накриття кліток аналогічні. Врахуйте лишень, що у спеку дашок не повинен нагріватися і, зрозуміло, має захищати тварин від опадів.
3. Клітки рекомендовано встановлювати на підвищенні висотою не менше, ніж півметра. Це можуть бути як дерев’яні стовпчики, так і ті, що складені з цегли.
4. Якщо у клітці передбачається утримання матки, її помешкання слід відділити дощаною перегородкою із невеликим отвором. Тоді вдасться створити комфортне гніздо.
5. Дуже важливо правильно облаштувати підлогу. У гнізді для матки вона має бути такою, щоб кроленята не провалювалися вниз. А от в іншій частині приміщення слід набити рейки, щоб послід тваринок падав униз, на зйомну платформу.
6. У холодну пору року на підлозі має бути солом’яна чи трав’яна підстилка. Морозів пухнасті вухані не бояться, але не люблять протягів. Від них захистять і солом’яні мати, підставлені до решітчастих отворів для годування кролів. Додаткового утеплення не треба.
7. Пам’ятайте, що кролі – тварини примхливі, а тому потребують регулярного догляду. Наприклад, у мороз вода в поїлках замерзає за 2-3 години. Це означає, що принаймні двічі на день її потрібно міняти, а форма поїлок повинна передбачати зручну виїмку криги. Це ж стосується і коренеплодів. Їх узимку слід давати всередині дня, аби тваринки встигли з’їсти теплими. Екскременти кролів у жодному разі не повинні затримуватися в клітках.

Ігор ПАВЛЮК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.