Проект «Рідне село» допоможе створювати нові робочі місця

 Рыдне село_4547.JPG

Кілька місяців тому міністр АПК Миколи Присяжнюка запропонував впровадити механізм, який би допоміг створити на селі економічне підґрунтя. Тож із жовтня минулого року під егідою Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад втілюється проект «Рідне село».

Головна його мета - створити на територіях громад сільські та селищні підприємства (ССП), які були би корисними як для окремого селянина, так і для всієї сільської громади, а у кінцевому результаті - для всієї держави. Вже на початку лютого проект було представлено в міністерстві, де він отримав чудові відгуки та схвалення міністра.

- Ми почали з того, що проаналізували досвід Польщі, Туреччини та Китаю, а відтак розробили проект із власним баченням такого підприємства, - розповідає Олексій Скупенко, фінансовий експерт ВАССР, який опікується новим починанням. – Потім з’ясували, чи потрібно це людям.

- Ще у жовтні минулого року на семінарі із сільськими головами було проведено опитування. З бажанням брати участь у проекті відгукнулися близько 70 чоловік. У результаті подальшого аудиту вийшли на 15 реальних громад, у яких нині є найбільший потенціал і прагнення створити перші сільські підприємства, які стали би прикладом для інших.

З боку інвесторів вже радо відгукнулися оптовий ринок «Шувар» і підприємство «Пан Курчак». Є вже й перші плоди - за два останні місяці на Волині зареєстровані товариства з обмеженою відповідальністю в селах Скобелка та Рачин (Горохівський р-н), с. Холопочі (Локачинський р-н), с. Білосток (Луцький р-н), с. Маковичі (Турівський р-н). Ці підприємства переважно будуть займатися тваринництвом і рослинництвом.

Для того щоб створити ССП, кожен селянин має замислитися: яка справа буде корисною для громади і прибутковою для мене. Можливо, хтось захоче вирощувати курей або кабанчиків, комусь вигідніше буде налагодити збут овочів з городу чи виробництво саманної цегли. Адже в кожному селі є свої можливості заробити гроші. І форми господарювання можуть бути різними - товариство з обмеженою відповідальністю, особисті фермерські господарства чи сільськогосподарський обслуговуючий кооператив.

Засновниками підприємства можуть стати кілька селян. Всеукраїнська асоціація сільських і селищних громад обіцяє допомогти у підготовці документів, реєстрації та пошуку інвестора, оскільки джерела фінансування цієї програми - держава, Мінагрополітики, донори країн ЄС та інші фонди.

Скажімо, є підприємство, яке займається виробництвом та реалізацією м’яса, проте йому бракує площ і робочих рук. І є селяни, яким потрібні гроші і які мають можливість вирощувати тваринницьку продукцію. Інвестор надає молодняк, корми, ліки, а селянин відгодовує поголів’я, а потім реалізує його інвестору. Таким чином, створення сільського підприємства вирішує проблеми всіх. А ще – поповнює бюджет.

За словами Олексія Скупенко, не варто сподіватися на миттєвий ефект: від виникнення ідеї ССП і до отримання перших результатів має пройти від трьох до шести місяців.

Очікується, що вже у 2013 році буде створена ціла мережа сільських і селищних підприємств, які би сприяли соціально-економічному розвитку українського села, відродили його інфраструктуру та поліпшили добробут селян.

Ольга Соломка

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.