Ветеринари зафіксували АЧС у Луганській області

-2.jpg

У прикордонному районі Луганської області спеціалісти Держприкордонслужби виявили труп дикого кабана, зараженого африканською чумою свиней. Наразі для локалізації та ліквідації захворювання вже затверджено план заходів. А для координації дій та надання практичної допомоги в Луганську область виїхали представники Держветфітослужби України.

У неділю, 5 січня, спеціалісти Держприкордонслужби на території Станично-Луганського району Луганської області виявили труп дикого кабана, який знаходився в річці біля українського берега. Після дослідження відібраного біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи було встановлено, що тварина хворіла на африканську чуму свиней. Наразі для локалізації та недопущення подальшого розповсюдження збудника інфекції проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Станично-Луганській районній державній адміністрації і затверджено план заходів. А для координації дій та надання практичної допомоги в Луганську область виїхали представники Держветфітослужби України.

«У Росії вже сформувалися цілі ендемічні зони, де мешкають дикі кабани, що є носіями вірусу АЧС. Хворим вепрам, щоб перетнути кордон, віза не потрібна. Звісно, ми постійно проводимо моніторинг прикордонних територій. Ввели обов'язкове правило: всіх відстріляних мисливцями кабанів у Луганській, Харківській, Донецькій, Сумській, Полтавській і Чернівецькій областях досліджуємо на наявність збудника африканської чуми. На рік це близько 2,5 тисячі проб. Ми не в змозі відгородитися китайським муром, а можемо лише контролювати, щоби чимскоріше виявити, не приведи Господи, хворобу і миттєво локалізувати», − заявляв раніше Голова Держветфітослужби Володимир Горжеєв.

Нагадаємо, що у грудні державні інспектори ветеринарної медицини в Луганській області посилили заходи, щоб запобігти занесенню африканської чуми свиней у регіон.

Так, пішохідні та автомобільні пункти перетину кордону були забезпечені додатковими дезінфікуючими засобами й обладнані дезбар’єрами. Також на Луганщині хотіли закрити всі скотомогильники і замінити їх крематорієм для спалювання решток полеглих тварин.

Окрім цього, планувалося встановити крематорії на дев’яти пунктах перетину російсько-українського кордону для утилізації конфіскованих заборонених для ввезення в Україну харчових продуктів.

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.