Розвиток сільгоспкооперації допоможе селянам реалізовувати худобу після 2015 року

274990.jpeg

Заборона подвірного забою худоби ускладнить її реалізацію дрібними товаровиробниками. А створити умови для припинення подвірного забою худоби до 1 січня 2015 року може не вдатися. Адже для цього, насамперед, потрібні відповідна фінансова підтримка та удосконалення податкової політики для діяльності сільгоспкооперативів. Про це повідомив голова Союзу учасників обслуговуючих кооперативів Іван Томич.

«В Україні мають припинити подвірний забій худоби до 1 січня 2015 року. Чи забезпечимо ми за рік умови для реалізації цієї вимоги? Однозначно – ні. Одна з причин – недостатнє об’єднання в сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи. Лише за умови охоплення України кооперацією можна створити інфраструктуру з кооперативними бійнями для дрібних товаровиробників», − наголосив Іван Томич.

За його словами, для цього необхідні відповідна законодавча база і фінансова підтримка на всіх рівнях. Голова Союзу учасників обслуговуючих кооперативів зазначив, що вже ухвалено необхідний закон про сільгоспкооперацію, але ще потрібно внести зміни до податкового кодексу. Якщо це не буде виконано, то припинення подвірного забою худоби до 2015 року неможливе.

«Про підтримку розвитку сільгоспкооперації чітко проголошено на всіх рівнях – від Президента до керівників областей. Однак для цього потрібна фінансова підтримка. Це є основним стримуючим фактором», − наголосив Іван Томич.

Нагадаємо, що експерти аграрного ринку однозначно заявили − українське село і галузь тваринництва ще не готові до таких кардинальних кроків. Так, генеральний директор УКАБ Володимир Лапа заявив, що заборона подвірного забою худоби для подальшої реалізації матиме істотні наслідки для галузі тваринництва.

Голова асоціації фермерів і приватних землевласників України Микола Миркевич також наголосив, що така заборона може спричинити загальні негативні соціальні та економічні наслідки для одноосібних господарств. Експерт аграрних ринків Руслан Швець зауважив, що запровадження заборони на подвірний забій, яке необхідне для зближення з ЄС, загрожує значними збитками для селян.

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.